İzmir,Konak
  • Pazartesi - Cumartesi 10:00 - 22:00
  • 0536 764 74 46
logo
notfound

Reiki ve Bioenerji

 

Dünya ‘da yaygın olarak kullanılan Bioenerji ve Reiki  kavramları hakkında bilgi vermek istiyoruz;

Bioenerji; ‘ Evrensel Yaşam Gücü’ Doğu Avrupa ülkelerinde, parapsikolojik araştırmalarda bulunmuş bilim adamları  tarafından verilmiş bir addır. Bioenerji terimi günümüzde yaygın olarak ‘biyolojik kaynaklardan türetilmiş materyallerden edinilen yenilenebilir enerji ‘ anlamında kullanılmaktadır.

Araştırmacılara göre, bioenerji ,canlıların bedenlerinden  özellikle insan bedeninden çıkan, her şeye bağlanan, denetlenebilen ve  yönlendirilebilen bir enerji türüdür.

Yaşam enerjisi olarakta adlandırılan bioenerji evrende var olan enerjinin kişinin vücuda aktarılmasıdır. Bioenerji zihinsel, fiziksel ve ruhsal bedenimizi tamamıyla etkilemektedir. Evrenden aldığımız bu enerji vücut dinamiğine, bağışıklık sistemine metabolizma ve hormonlar üzerine etki eden güçtür. İnsanların vücudunu çevreleyen bu elektromanyetik alanın birçok önemli fonksiyonu vardır.İnsan aurası, fiziksel bedeni çevreleyen ve çeşitli renklerde algılanan bir enerji alanıdır. Bu alan bedeni her yönden sarar. Üç boyutludur. Sağlıklı bir bireyde, bedenin çevresinde elips şekli oluşturur. Bedenin çevresinde 2,5- 3 m olduğu kabul edilir. Birey ruhsal olarak geliştikçe çevresinin saran enerji alanının enerjetik titreşiminin arttığı ve buna bağlı olarak fiziksel olarak sağlıklı olacağı hem de dışsal güçlerden o oranda az etkileneceği kabul edilir.  Aurik alanları zayıf olanlar dışsal etkilerden daha çok negatif olarak etkilenir. Bunlar kolay yorulma, çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkması vs.dir. Bioenerji ; Tıbbın pes ettiği yerde en çaresiz hastalıkları bile iyileştiren içsel enerjidir.

Bioenerji İngilizce bir kelimedir. Tükçesi ‘ Yaşam Akımı ‘dır. Kozmik bir akımdır. Bilimsel bir konudur. Bioenerji,  Frekanslar ve enerjetik dalgalar halinde devamlı olarak evrene akan bir hayat akımıdır. Evrenin ve onun içinde yer alan tüm unsurların hayat hareketlerine devam etmesi buna bağlıdır. Her şey kozmik bioenerjiye muhtaç olarak varlığını sürdürmektedir. Vücudumuzun kas, kemik, sinir gibi organlarında titreşimler meydana geldiğinden, müthiş bir enerji ile donatılmış bulunmaktayız ve bu enerjiye bioenerji adı verilmektedir. Bioenerji herkeste bulunabilen bir enerjidir. Bioenerjiyi kullanmayı öğrenebilen her kişi bu meziyetini iyileştirici amaçlı kullanabilmektedir.Böyle kişilere bioenerjist adı verilmektedir.

REİ: Evrensel, : yaşam enerji demektir. Japonca bir kelimedir. Evrende zaten var olan bizlerin beslendiği yaşam enerjisidir. Bu enerji evrendeki her şeyi birbirine bağlar. Yaklaşık üç yaşına kadar sorunsuz bir biçimde beslendiğimiz, daha sonraları zihinsel bakış açımızla oluşturduğumuz blokajlar nedeniyle sağlıklı bir biçimde beslenemediğimiz enerjidir.

Evrensel yaşam enerjisiyle beslenmek adeta nefes almak gibidir, ciğerlerimize dolan oksijen gibi. Yeterli oksijen almadığınızda nasıl sağlığınız bozulursa yeterli Kİ(yaşam enerjisi) almadığınızda da sağlığınız bozulur.

Çakralarımız ise her biri bir hormon bezi üzerinde olan fiziksel bedenimizin önünde ve arkasında olan huni şeklinde geniş enerji vorteksleridir. Bu çakralar dişli çarklar gibi çalışırlar ve biri sağa dönerken ardından gelen sola döner ve bu şekilde evrendeki Ki enerjisini bedenimize çekerler. Eğer bu alanların önlerinde negatif blokajlar varsa evren enerjisini alıp bedenimize veremezler.

Evrendeki yaşam enerjisi tek bir kaynaktır ancak frekansları farklıdır. Bu nedenle birçok Reiki inisiyasyonu vardır. Bunlardan en çok kullanılanlar ;‘ Usui Reiki’ , ‘ Kundalini Reiki’, Karuna Reiki ,’ Imera Reiki’, ‘Violet Flame Reiki’,Sacred Flame Reiki’ vb.

Her reiki sisteminin kullandığı frekansları ve etkileri farklıdır ama hepsi ortak bir kaynaktan Yaratıcıdan beslenirler. Örneğin Usui Reiki çok daha yumuşak bir enerji iken, Kundalini Reiki çok daha sert algılanabilir.Violet Flame Reiki daha çok sevgi duygusu verirken ,imera reiki daha çok arınma ve derinlik duygulusu verebiliyor.

Özetlersek; inisiyasyonlar esnasında hem düşünce enerjisi, hem kalbin yaydığı enerji hem de ‘Ki’ enerjisi aktarılır.

en çok yaygın olarak kullanılan Reiki çeşitlerini size anlatarak, enerji terapilerinin nasıl yapıldığını bilmek seçeceğiniz frekansa karar vermenizde size ışık açacaktır.

USUI REIKI:

1900’lerin başında Mikao Usui terafından yakalanmış bir enerji frekansıdır. Bu nedenle Usui Reiki adını almıştır. Usui İsanın körleri ve hastaları nasıl iyileştirdiğini merak etmiş, araştırmalar yapmış daha sonrada Kurama adındaki bir dağa çıkarak yirmibir gün meditasyon yaparak oruç tutarak kendi içine dönmüştür ve sürenin sonunda bir enerji sistemi yakalamıştır. Kendini içsel yolculuğa adamak isteyen herkes önce zihnini negatif düşüncelerden arındırarak  inzivaya çekilerek ve içine dönerek bir enerji kanalı bulabilir.

Usui Reiki bir binanın temeli gibidir. Bedenimizde zaten var olan ama çalıştıramadığımız enerji devresini faaliyete sokar.

Usui Reiki 1.Aşamaya inisiye olmuş kişiler eterik alan üzerindeki temizliklerini yapabilirler, yakından bir başkasına enerji aktarımında bulunabilirler. Bu aşamada Usui tarafından öğretilen hiçbir sembol kullanılmaz. Bu enerjiye kanal olmaya alışma dönemidir.

Usui Reiki 2.Aşamada ise üç sembol öğrenilir. Bu semboller aynı mantralar gibi enerji yükü taşıyan sembollerdir. Genetik şifrelerimize ve bilinçaltımıza çok eski medeniyetlerden Mu’dan ve Atlantisten bu yana işlemiştir. Kullanması öğrenilen ilk sembol sayesinde evren enerjisini bir mıknatıs gibi çekersiniz, ve bu sembol sayesinde daha güçlü bir enerji aktarımı yapabilirsiniz. Ayrınca arındırma yani temizleme sembolüdür.

İkinci öğrenilen sembol sayesinde bilinçaltınıza program yazabilir, karmik olarak taşıdığınız olumsuz inançları ve korkuları temizleyebilirsiniz.

Üçüncü sembol sayesinde ise uzakta olan birine enerji aktarımında bulunabilir, geçmişteki olaylara gidebilir, gelecekte arzuladığınız olaylara doğru yola çıkabilirsiniz.

Bizler uzaktan birine enerji gönderirken fırlatmıyoruz, yada ışık hızında bir uçakla göndermiyoruz. Niyetinizi yaptığınız anda o enerji bir yol almadan olması gerektiği yerde ya da kişi de etkisini gösteriyor.

Usui 2. aşamada auramızın eterik-duygusal ve zihinsel alanlarında temizlik yapıyoruz. Ruhsal boyutta çalışma yapmak için 3.Aşamaya uyumlanmak gerekiyor.

Usui 3.aşamada bir sembol daha öğreniyoruz. Bu sembol diğer sembollerin enerjisini içerisinde barındıran çok güçlü bir semboldür. Bu sembol sayesinde ruhsal alanda temizlik yapıyoruz ,3.göz aktivasyonumuz arttığı için evrensel bilgilere ve bilinçaltı bilgilerine ulaşabiliyoruz.

Masterlık aşamasında ise 2 sembol daha öğreniliyor, bu semboller kişilere enerji aktarmada ve topraklanmada kullanılıyor.

Tüm evrensel doğrular  tüm insanlık için geçerlidir. İster Reiki diyelim ister bioenerji her şeyin tek bir kaynaktan beslendiğini biliyoruz. Tüm yaratılan canlılar hayatlarını sürdürmek için bir enerji kaynağından beslenir. Yüce Allah’ın sonsuz kudretinin tecellisi ile hayat bulmaktayız. Alimlerin söylediği kendini bilen evreni bilir, kendini bilen Rabbini bilir..

Üstadımız bu  biliçle yaptığı ilimsel çalışmalar ile Allah’ın bulmasına lütfettiği enerji frekansı ile hem terapiler yapıyor hem de terapistler yetiştiriyor.

Hülya Gözaçan enerji frekansı, Kur’an ayetleri ve Esma-ül Hüsna ile yapılmaktadır. Enerji tek ana kaynak yani Yüce Allah’tan gelmektedir. Yaratıcıdan yardım istenerek başlanmaktadır. Burada isteme usulü söylenecek sözler, ayetlerin sırası,  kullanılan esmaların isimleri ve söyleniş sayıları  önemlidir. Önce niyetini söyleyen terapist öğrendiği dua ve ayetleri sırası ve usulüne göre zihninden tekrarlayarak enerjiyi yoğun bir akım ile vücuduna almaya başlar, sonra hastanın ya da danışanın sorununa göre uygulayacağı kişiye ilk önce tepe çakradan (bebeklerde bıngıldak denilen başımızın en üst kısmı) enerjiyi elleri ile zihnini yönetmesi sayesinde aktarmaya başlar. Dua aracılığı ile  Yaratıcıdan gelen şifa enerjisi enerjistin sağlıklı bedeninden insiye ettiği kişiye doğru akmaktadır. Hastalıklar ya da psikojik sorunların çoğu vücudumuzun sağlıklı enerji alamamasından kaynaklanmaktadır. Vücutta eksilen yaşam enerjisi terapist vesilesiyle kişinin vücudunda tıkalı enerji kanallarını (çakraları) açarak kişinin tekrar sağlıklı enerji üretmesini sağlar, hücrelerin beslenememesinden kaynaklanan hasarları gidermeye başlar. Vücuda ılık ve titreşimli bir akım olarak giren enerji frekansı anında vücutta rahatlama yaratır. Özellikle ağrı olan bölgelerde ağrının azaldığı hemen hissedilir. Vücuttaki enerji seviyesinin düşüklüğüne göre terapi süresini terapist belirler. Bazen tek seans bazen 4 yada 5 seansta kişiler tekrar sağlığına kavuşmaktadır. Yüzlerce farklı sorunda ve hastalık için  başvuran kişiler,  Hülya Gözaçan enerji frekansı ile Allah’ın izniyle şifa bulmuştur. Gelen kişilerin memnuniyetinden ötürü yüzlerce referans memnuniyet bilgisini yaşadıkları tecrübeyi anlatmaktan çekinmemektedir.

Hülya Gözaçan enerji frekansı eğitimi 4 aşamada öğretilmektedir.

İlk aşama ; bilinçaltı temizliği ile zihinsel arınma yaşayan terapist adayları öncelikle zihinsel arınma sağladıktan sonra zihnini nasıl pozitifte tutması gerektiğini öğrenir.Çünkü her negatif düşünce vücuttaki enerji kanallarını bloke eder. Pozitif bir zihin ancak vücuda ve çevresine şifa enerjisi yayabilir. Vesveselerden kurtulmayı öğrenmiş olur.

İkinci aşama ; bedensel ve ruhsal enerjisini değim yerinde ise telefonun şarjı gibi yüzde yüz seviyeye getirmektir. Vücuduna yoğun bir şekilde enerji frekansı alır ve enerji seviyesi bir terapistin olması gerektiği seviyeye gelir. Bu sayede birçok hastalığı olan öğrenci bedensel şifalanamasını gerçekleştirmiştir. Önce terapist şifalanmasını tamamlayacak ki başka bir canlıya şifa’ya vesile olabilsin.

Üçüncü aşama; enerji frekansını kullanmayı öğrenen ve enerji seviyesini yükseltmeyi öğrenen terapist artık enerjiyi başka bedene göndermeyi öğrenecektir. Bu enerji frekansı tüm evrene ulaşmak istediği mesajları vermek içinde kullanılabilmeltedir.Her şey enerjiden oluştuğuna göre aldığı güçlü enerji frekansını tüm evrene gönderebilir, özel hayatında ,iş hayatında , hayvanlar ile iletişiminde her şeyi olumlu hale getirmek için yönlendirmeyi öğrenmiş olur.

Dördüncü aşama ; öğrendiklerini eğitmeni kontrolünde başka insanlar üzerinde uygulamalar yaparak pratik kazanması sağlanır. Eğitim tamamlandığında uygulamayı da öğrenmiş olmaktadır. Kendisine ve çevresine faydalı olmaya başlayabilir.

 

 

 

 

categories:

About the Author

Leave A Comment

Copyright @2018 2ROIMedya